Zajęcia sensoplastyczne

Zajęcia-sensoplastyczne

Zapraszamy na profesjonalne zajęcia, podczas których nie boimy się ubrudzić małych rączek!

Widzieliście kiedyś, z jaką pasją dzieci bawią się piaskiem, wodą, błotem? Może zaobserwowaliście, z jaką radością, i jednocześnie frustracją, chwytają po raz pierwszy nożyczki i próbują uporać się z tym trudnym narzędziem jedną ręką?

To właśnie pierwsze doświadczenia z grafomotoryką są tak ważne w późniejszym okresie wczesnoszkolnym, na etapie nauki pisania i czytania. W domu niełatwo zmotywować opiekuna/rodzica i malucha do codziennych technik plastycznych i artystycznych działań.
Jeśli codziennie malujesz, rysujesz lub wyklejasz ze swoja pociechą, to świetnie!

Nasze zajęcia sensoplastyczne mają na celu rozwój zdolności manualnych, trening koordynacji wzrokowo-ruchowej, wzmacnianie małej motoryki (palce – dłonie). Przez ciekawą zabawę, połączoną
z edukacją, na naszych zajęciach dzieci będą mogły wykorzystać swój potencjał. Dla każdego znajdziemy ciekawą drogę, jeśli nie spodoba się praca z gliną, spróbujemy wydzierać papierowe obrazy, a może zabawa piaskiem kinetycznym lub nawlekanie koralików? Kto wie, co taki maluch najbardziej sobie upodoba?

Nie zabraknie rozgrzewki: rzucanie do celu woreczkami, poznawanie faktur przedmiotów, czy rozpoznawania przeciwieństw gładkie – szorstkie, zimne – ciepłe, miękkie – twarde. Zapewniamy wiele nowych wrażeń! 

Przewiń do góry