Laboratorium malucha

warsztaty naukowe dla dzieci

Warsztaty naukowe dla dzieci to niezwykle interesujący sposób na naukę praw fizyki, chemii, biologii, techniki i przyrody, w przystępnej formie zabawy. W naszym przedszkolu stawiamy na niestandardowe formy nauki wykorzystując do tego eksperymenty polegające na łączeniu zabawy z nauką, przekazujące wiedzę z różnych dziedzin nauki. W trakcie zajęć “Laboratorium malucha” dziecko obserwuje, samodzielnie odkrywa oraz bada świat, dzięki czemu staje się otwarte, kreatywne i pogłębia swoją wiedzę na temat otaczającego go świata.

Jednym z przykładów takich zajęć będzie przygotowanie cieczy nienewtonowskiej polegającej na łączeniu składników, które znajdują się w każdej kuchni – mąki ziemniaczanej oraz wody. Poprzez ten eksperyment dzieci poznają prawa fizyki i jest to jednocześnie ciekawa zabawa pobudzająca kreatywność.

Przykładem innej zabawy przekazującej wiedzę z zakresu chemii będzie połączenie oleju, octu z barwnikiem oraz sody. Efektem tego działania będą wędrujące od góry do dołu kolorowe kropelki. Każde zajęcia polegające na przeprowadzeniu eksperymentu będą wykonywane pod kontrolą wychowawcy z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

zajęcia naukowe dla najmłodszych

Jesteśmy dumni z tego, że nasze nasze przedszkole jest laureatem warszawskiego plebiscytu na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci SŁONECZNIKI 2019!

Warsztaty naukowe “Laboratorium malucha” zdobyło nagrodę rodziców w kategorii przyroda. Dziękujemy pięknie za to wspaniałe wyróżnienie i zaufanie. Ta nagroda to  najlepszy dowód tego, że praca z dziećmi to nasza pasja!

Przewiń do góry