Książki na wakacje. Co warto przeczytać tego lata z maluchem?

Książki na wakacje

Podczas podróży dzieci się nudzą. Zwłaszcza te najmłodsze. Chcą biegać, zamiast siedzieć kilka godzin bez ruchu. Żeby umilić maluchowi czas, poczytajmy razem z nim wciągające książeczki z barwnymi ilustracjami. Poniżej spis ciekawych wakacyjnych lektur dla najmłodszych.

„Jak dobrze mieć sąsiadów” Ciary Flood

Niedźwiedź mieszka w cichej i spokojnej okolicy. Pewnego dnia wprowadza się obok niego rodzina króliczków, która często odwiedza misia z prośbą o pomoc. Jednego dnia chcą pożyczyć od niego trochę miodu, innego potrzebują szczapek drewna. Niedźwiedź nie przepada za nowymi lokatorami i traktuje ich niemiło.

Pewnego dnia króliczki zostawiają dla misia przesyłkę, a wraz z nią krótki liścik. I tak zaczyna się przyjaźń niedźwiedzia z nowymi sąsiadami.

Krótka książeczka z przepięknymi ilustracjami uczy życzliwości i pokazuje, że bycie miłym zawsze działa cuda.

Seria książeczek o uważności Agnieszki Pawłowskiej

Kraina uważności to 6 książeczek o potędze uważności i spojrzeniu na świat w nowy sposób. W każdej z opowieści autorka porusza istotne dla dzieci kwestie i podsuwa przydatne narzędzia rozwiązywania problemów. Wilczek Leon wszystkiego się boi, ale dzięki uważnemu oddechowi i obserwowaniu swojego ciała, uczy się panowania nad strachem. Kotka Wiktoria niezadowolona ze swojego życia marzy o wielkich podróżach i odwiedzaniu ciekawych miejsc. Nie dostrzega, że świat wokół niej też jest przepiękny. Wystarczy tylko uważnie się mu przyglądać. W serii jest jeszcze książeczka o nazbyt energicznym tygrysku Erwinku, silnym lwie Staszku, objadającym się szczurku Rysiu i nietoperzycy Kai.

Nowe spojrzenie na świat zaprezentowane w tych krótkich opowiastkach pomoże nie tylko dzieciom, ale i nam rodzicom. Z książeczek możemy czerpać pomysły na rozwiązywanie codziennych dziecięcych problemów.

„Czekoladki dla sąsiadki” Doroty Gellner

Zabawne i inteligentne wierszyki Doroty Gellner spodobają się i tym najmłodszym, i starszym czytelnikom. Autorka z humorem opowiada o życiu sąsiadki, a rymowanki łatwo wpadają w ucho. Maluchy uczą się też nowych słów, a melodycznych wierszy słuchają z ogromnym zaciekawieniem. Całość dopełniają przepiękne i barwne ilustracje Macieja Szymanowicza. Książeczka przeznaczona jest dla dzieci od 3 do 12 lat, ale świetnie będą bawić się przy niej również dorośli.

„Opowiastki dla małych uszu” Joanny Wachowiak

Czy małej żabce uda się wskoczyć na księżyc? Albo czy myszka będzie mogła latać jak nietoperz? Co to znaczy mieć szczęśliwy dzień i jak cieszyć się małymi rzeczami? Osiem opowiastek Joanny Wachowiak pokaże naszemu dziecku, że warto marzyć i dążyć do celu, bez względu na to, co mówią inni. Że każdy dzień może być piękny, a szczęście to dzielenie się z innymi. Maluch dowie się z książeczki, że niezależnie od swoich umiejętności może zawsze dobrze się bawić. Wystarczy tylko trochę wyobraźni.

Każda z ośmiu historyjek skłania do refleksji i może być dla nas dobrym punktem wyjścia do rozmów o ważnych życiowych sprawach.

Na podróż zabierzmy 1-2 książki. Dziecko lubi kilkukrotnie słuchać tych samych historii, więc nie musimy mieć ze sobą całej biblioteki. Jednak wartościowa książeczka to „must have” każdego wakacyjnego wyjazdu.

Książki na wakacje. Co warto przeczytać tego lata z maluchem?
Przewiń do góry