Pomysły na urodziny w przedszkolu – jak je zorganizować?

Jak zorganizować urodziny w przedszkolu?

Nasz maluch obchodzi kolejne urodziny, ale tym razem chce świętować je z kolegami i koleżankami z przedszkola. Jak przygotować udane przyjęcie bez stresu i dużego zaangażowania? Podajemy sprawdzone sposoby na fantastyczną i niezapomnianą zabawę.

Goście, jedzenie i motyw przewodni – pomysły na dobrą organizację

Mówi się, że na urodziny dziecka zaprasza się tylu małych gości, ile nasz przedszkolak kończy lat. Może to i dobra zasada, ale nie sprawdzi się, kiedy planujemy przyjęcie w przedszkolu. Tam przecież nasz maluch koleguje się ze wszystkimi dziećmi, a zabawa w większej grupie będzie ciekawsza niż z 3 czy 4 znajomych. Zapraszając małych gości, przekażmy informację o urodzinach mailowo lub telefonicznie rodzicom. Przygotujmy jednak z naszym przedszkolakiem symboliczne zaproszenia, żeby dziecko mogło wręczyć je koleżankom i kolegom.

Co przyrządzić do jedzenia na przedszkolne przyjęcie? Najlepiej zdecydujmy się na małe przekąski. Jeśli przyjęcie organizujemy w przedszkolu, poprośmy, żeby mogło odbyć się już po obiedzie. Dzięki temu dzieciaki nie będą głodne i marudne i wystarczy im już tylko tort. Planując urodzinowe jedzenie, uwzględnijmy preferencje żywieniowe każdego z dzieci (na przyjęciu nie będzie przecież więcej niż 10-15 osób). Pomyślmy raczej o zdrowych przekąskach, takich jak warzywa, owoce, ciasteczka własnej produkcji. Jeśli w grupie są dzieci na specjalnych dietach, postarajmy się, żeby menu urodzinowe dostosowało się do tych gości. To ważne szczególnie w przypadku małych przedszkolaków. Maluchy poczują się wykluczone, jeśli nie będą mogły czegoś spróbować.

Przyjęcie urodzinowe będzie prawdziwą zabawą, kiedy wymyślimy motyw przewodni i poprosimy gości o przebrania. Przystrójmy salę w takim stylu, jaki wymyśliliśmy razem z dzieckiem. Przygotujmy kubeczki z imionami maluchów i drobne prezenciki będące podziękowaniem za udział w zabawie.

Zabawy dla maluchów – pomysły na urodziny

Główną i niezaprzeczalną atrakcją każdych urodzin jest tort. Ale oprócz niego dzieciaki potrzebują też ciekawych zabaw. Musimy je dobrze zaplanować, jeśli chcemy, żeby urodziny się udały. Młodsze przedszkolaki będą świetnie bawiły się, np. tańcząc z balonami, rzucając piłeczkami do celu albo pokonując tor przeszkód. Do zabawy możemy wykorzystać też dużą kolorową chustę Klanzy. Dla starszych dzieci atrakcją będzie malowanie buziek, robienie tatuaży czy pieczątek oraz wykonywanie ciekawych prac plastycznych. Przyjęcie urodzinowe w przedszkolu może przygotować dla nas organizator animacji dziecięcych. Profesjonalna firma wyręczy nas w przygotowaniu zabaw i przekąsek dla maluchów i sprawi, że będziemy mogli w pełni świętować urodziny swojego smyka.

Okami. Przystanek Kreatywność współpracujący z naszym przedszkolem zorganizuje dla naszego przedszkolaka i jego gości atrakcyjne warsztaty, zapewni fotografa, a nawet zaprosi na przyjęcie klauna lub iluzjonistę. Firma zadba również o catering, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się już o jedzenie. A co najważniejsze, animatorzy tak pokierują zabawą, że żadne dziecko nie będzie się nudzić. Może zatem warto przekazać organizację przyjęcia profesjonalistom?

Pomysły na urodziny w przedszkolu – jak je zorganizować?
Przewiń do góry