fbpx
8 listopada 2018

Zajęcia i warsztaty kreatywne

W naszym przedszkolu wspieramy dzieci na każdym etapie ich rozwoju, nie tylko trakcie pobytu w przedszkolu. Ciągle rozwijamy naszą ofertę edukacyjną o nowe zajęcia i warsztaty kreatywne, stymulujące i wspierające rozwój dzieci. Przedstawiamy zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów i pedagogów w wieloletnim doświadczeniem z „Okami. Przystanek Kreatywność”.

Zapoznaj się z ofertą i zapisz swoje dziecko na wyjątkowe zajęcia dodatkowe.

Eksperymenty/Warsztaty Naukowe

Zajęcia mają na celu wprowadzenie dziecka w świat doświadczeń chemicznych i fizycznych. Nauki techniczne są przyszłością edukacji, a ciekawość świata zewnętrznego i zjawiska przebiegających należy pobudzać od najmłodszych lat. Wykwalifikowana kadra wprowadza dzieci w świat zachodzących w świecie zjawisk, tłumacząc ich zależność. Warsztaty naukowe są doskonałą formą edukacyjną poprzez doświadczenie i zabawę, a także dodatkową formą wizualizacji podczas różnego rodzaju przedsięwzięć.

Sensoplastyka®

Sensoplastyka® to pewien rodzaj plastyki,a dokładniej mówiąc sensorycznej plastyki. Dziecko poznaje świat wszystkimi zmysłami. Połączenie doznań dotykowych i wzrokowych zapewnia wszechstronny rozwój. „Babranie się” jest naturalną potrzebą dziecka. Podążając za dzieckiem zapewniamy mu rozwój wszystkich zmysłów, z wykorzystaniem różnego rodzaju faktur i struktur bezpiecznych dla dzieci, niezależnie od alergii. Opiera się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu 100% bezpiecznych produktów spożywczych, dlatego odpowiednia jest zarówno dla niemowląt, jak i dzieci starszych.

Ratowniczek – warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci

Ucząc dzieci pierwszej pomocy od najmłodszych lat, zaszczepiamy w nich chęć niesienia pomocy oraz prawidłowe schematy jej postępowania. Miś Teddy pozwala oswoić się dzieciom z widokiem bandaży, plastrów, a także niewielkimi rankami, które każdemu zdarzyć się mogą.

Podczas warsztatów:

  • każde dziecko zapamięta postępowanie ratownicze w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
  • Dowie się, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie w domu.
  • Nauczy się dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.
  • Będzie potrafiło wezwać pomoc i podać swoją lokalizację.
  • Nauczy się opatrywać lekkie ranki.

Bajki-Pomagajki

Jest to rodzaj zajęć z cyklu „bajki pomagajki”. Trener wprowadza dzieci w świat emocji na bezpiecznym znanym ich terytorium. W trakcie zajęć używa się także, pacynki. Bajkoterapia to popularna metoda wspierania rozwoju emocjonalnego i inteligencji dziecka oraz uruchamia wyobraźnię dziecięcą, a także pomaga zrozumieć dany problem. Budowanie osobistych zasobów dziecka opiera się na zdobyciu nowej wiedzy, poznanie nowych sposobów wyjścia z trudnej sytuacji, rekompensowaniu niezaspokojonych potrzeb i braków oraz budowaniu pozytywnego nastawienia.

Zumba

Zajęcia te mają na celu połączenie zabawy z umuzykalnieniem. Muzyka i aktywność ruchowa u dzieci rozwija się słuch muzyczny oraz duża motoryka. Zumba pozwala dzieciom przeniknąć w świat tańca i fitnessu poprzez zabawę oraz proste choreografie, przy lubianej, dostosowanej do wieku muzyce. Uczy dzieci koordynacji i równowagi. Pozwala także rozwijać wyobraźnię, kreatywność, dyscyplinę i pamięć.

Kreatywnik – warsztaty plastyczne

Zajęcia mają na celu kształtowanie oraz rozwijanie kreatywności własnej, inspirowanie do odkrywania zasobów twórczych. Wykorzystywane w zajęciach różne techniki plastyczne mają korzystny wpływ na motoryczny, emocjonalny, intelektualny, estetyczny oraz społeczny rozwój dzieci.

Animacje z chustą Klanza

Zabawy z chustą Klanza ułatwiają wejście w grupę, integrują, pomagają w pokonywaniu lęku przed nowymi sytuacjami, uczą śmiałości, rozładowują napięcia, pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że dzieci stają się otwarte oraz spontaniczne. Zabawy animacyjne są doskonałym uzupełnieniem procesu edukacyjnego. Pozwalają dzieciom przenieść się w świat animacji tematycznych, dzięki czemu rozwijają wyobraźnię, kształtują kreatywność, a także wzmacniają proces grupowy i współdziałanie.

Dogoterapia – warsztaty z psem

Program opiera się na założeniu: bezpieczeństwo psa oznacza bezpieczeństwo człowieka. Promuje działania profilaktyczne: zapobieganie sytuacjom ryzykownym z udziałem psów i dzieci poprzez wskazywanie prawidłowych zachowań i działań. Nasze doświadczenia pokazują, że dzieci w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym bardzo dobrze radzą sobie z nabywaniem najważniejszych umiejętności prawidłowego zachowania się w obecności zwierzęcia. Jest to najlepszy czas na zapoznanie ich z prawidłowymi wzorcami postępowania w sytuacji spotkania z nieznanym psem, a także jakie są zasady postępowania wobec psa, który żyje z nimi pod jednym dachem. Zajęcia wspomagają rozwój poznawczy, społeczny, emocjonalny, motoryczny oraz samodzielność. Podczas takich zajęć przybliżamy uczestnikom psie potrzeby, obowiązki opiekuna psa, jak i humanitarne traktowanie zwierząt.

Grafomotoryka z elementami terapii ręki

Grafomotoryka to szereg ćwiczeń umożliwiających dzieciom poprawne pisanie (GRAFIKA – zapis, MOTORYKA – zdolność wykonania różnych czynności ruchowych). Pisanie jest czynnością wtórną do nauki czytania, wszystkie początkowe oddziaływania związane z nauką czytania w rzeczywistości i z nauką pisania. Zanim dziecko rozpocznie naukę pisania należy rozwinąć u niego sprawności psychomotoryczne. Cele zajęć to: wypracowanie prawidłowego sposobu trzymania narzędzia pisarskiego, ograniczenie zbyt dużego nacisku na kartkę, zachowanie prawidłowego kierunku pisania, usprawnianie motoryki małej,usprawnienie obręczy barkowej.

Warsztaty lalkarskie

W trakcie warsztatów dzieci nauczą się wykonywać proste lalki wykorzystując do tego ogólnodostępne przedmioty (drewniane lub plastikowe przyrządy kuchenne, grzebienie, tuby od kosmetyków, etc.) oraz poznają podstawy ich animacji. Zachęcimy dzieci do wykorzystania wyobraźni i rozwinięcia swoich zdolności plastycznych i aktorskich w formie zabawy: uczestnicy przygotowują scenki ze zbudowanymi przez siebie kukiełkami, co pozwoli im na ćwiczenie ruchów lalek, wykorzystanie modulacji głosu, łączenie ruchu ze słowem i rozwijanie umiejętności pracy w grupie.

Chcesz zapisać swoje dziecko na zajęcia i warsztaty kreatywne? Napisz do nas: dyrekcja@diunakids.pl