fbpx
18 lipca 2018

Ruby’s English Classes

Zapraszamy do naszego Przedszkola Diuna Kids na warszawskim Ursynowie na otwarte zajęcia z języka angielskiego z native speakerem – Ruby’s English Classes (w każdy czwartek o 17:45).

Im wcześniej rozpoczniemy działania edukacyjne, tym lepiej dzieci będą radziły sobie w przyszłej edukacji i to nie tylko językowej!

Glottodydaktycy uważają, że przez pierwsze dziesięć lat życia, uczymy się najefektywniej języków obcych.

W tym czasie mamy niezwykle plastyczne narządy artykulacyjne. Dzieci mogą wyartykułować niemal każdy dźwięk, co świetnie wpływa na naukę języka obcego i pozyskiwanie akcentu dla danego języka czy dialektu.

Trzeba jednak pamiętać o dostosowaniu metod nauczania do poziomu rozwoju dziecka.

Wiek przedszkolny to okres myślenia konkretno-obrazowego, czyli to co widzę to nazywam. Tak samo istotne są oddziaływania polisensoryczne, czyli poznawanie świata wszystkimi zmysłami. Idealna metoda nauki języków obcych, to nauka piosenek, wierszy oraz rymowanek oparta na aktywnej zabawie. Na tym etapie pomijamy gramatykę, w zamian za to, poszerzamy słownik o kolejne zwroty.

Następnym ważnym elementem nauki języka w wieku przedszkolnym, jest zwrócenie uwagi, na krótki czas koncentracji dzieci oraz to, że dzieci szybko się uczą i stosunkowo szybko zapominają. Dlatego, zajęcia powinny być systematyczne i trwać odpowiednio dla trzylatków – 15 minut, czterolatków – 20 minut i pięciolatków, sześciolatków około 25-30 minut.

Ponieważ dzieci mają ogromną potrzebę aktywności ruchowej, każde zajęcia, także i językowe, powinny realizować tę potrzebę. Dzięki aktywnościom fizycznym, pobudzamy ośrodki korowe w mózgu, odpowiedzialne za rozwój poznawczy. To z kolei wpływa stymulująco na ich wszechstronny rozwój oraz naukę.

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy nauka języka ojczystego i innego obcego, nie jest zbytnim obciążeniem i nie zakłóca rozwoju tego pierwszego. Jakże często jednak spotykamy dzieci małżeństw mieszanych, gdzie dzieci porozumiewają się (już w najwcześniejszym wieku!) z mamą i z tatą w dwóch różnych językach. Dziecko w rodzinie dwujęzycznej, uczy się obu języków z podobną prędkością. To samo dotyczy bilingwalności w edukacji szkolnej. Często takie dzieci osiągają lepsze rezultaty w nauce niż ich rówieśnicy!

Nauka języków już od najmłodszych lat jest korzystna dla rozwoju dzieci, w Przedszkolu Językowo Artystycznym Diuna Kids na Ursynowie można zaobserwować osobiście wyniki takiego podejścia, serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na otwarte zajęcia językowe w każdy czwartek o 17:45.

Zajęcia trwają 30 minut, przeznaczone są dla maluchów od 12 miesiąca życia.

Obowiązują zapisy. 

Szczegółowe informacje można uzyskać pod mailem: dyrekcja@diunakids.pl

Do zobaczenia!