12 lipca 2017

Edukacja

W przedszkolu Diuna Kids model dydaktyczno–wychowawczy opieramy na dwóch filarach:
  • Edukacji artystycznej – Przedszkole plastyczne na Ursynowie? Diuna Kids to świetny wybór! W naszym przedszkolu stawiamy na wszechstronny rozwój i naukę dzieci przez stymulację wszystkich zmysłów. Wpływa to na optymalny rozwój całego organizmu, stymulując rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Dowiedz się więcej.
  • Edukacji językowej – uczymy dzieci języków obcych przez zabawę i poznawanie różnych krajów. W programie m.in. zajęcia z native speakerem oraz drugi wybrany język. Dowiedz się więcej.

Kameralne grupy

Mała, optymalna liczba dzieci w grupie zapewnia im właściwy rozwój społeczny, możliwość nawiązania bliższych przyjaźni, indywidualne podejście nauczyciela do każdego dziecka oraz odpowiednie przygotowanie do szkoły. Co ważne, zwłaszcza w przypadku dzieci, które nie chodziły wcześniej do żłobka, kameralna grupa zmniejsza ryzyko częstych przeziębień, a jak wiadomo, dzieci są na nie szczególnie podatne podczas pierwszego kontaktu z rówieśnikami.

Podstawa programowa

Niektórym podręczniki kojarzą się wyłącznie ze szkołą, ale nawet najmłodsze przedszkolaki mają program, według którego się uczą, i pierwszy elementarz, z którego korzystają. W naszym przedszkolu pracujemy z podręcznikiem „Przygoda z uśmiechem” wydawnictwa WSiP.