fbpx
13 września 2018

Przedszkole

Wsparcie, współpraca, kreatywność!

 

Głównymi zadaniem Przedszkola Diuna Kids, jest zapewnienie dzieciom najlepszych warunków do rozwoju pod względem emocjonalnym, fizycznym jak i intelektualnym oraz bezpiecznego pobytu w naszej placówce.

Chcemy, by przez twórczą zabawę, dzieci kształtowały umiejętność harmonijnego współżycia w grupie, nawiązywały pierwsze przyjaźnie, uczyły się rozwiązywania konfliktów, rozwijały umiejętności potrzebne w przyszłej edukacji szkolnej oraz rozwijały wrażliwość estetyczną.

Naszym założeniem jest indywidualne podejście do każdego dziecka i jego rodziny.

Ważne są dla nas zmiany, jakim nieustannie podlega dziecko, czy to będą narodziny rodzeństwa,  cotygodniowa wizyta babci i dziadka, a może pierwsze wyjście do kina? Chcemy towarzyszyć maluchom w tych momentach.

W naszym przedszkolu, będziemy zachęcać przedszkolaki do konstruktywnej zabawy – najistotniejszej aktywności dzieci. Dzięki niej, dzieci rozwiązują problemy emocjonalne związane ze swoim rozwojem, przekazują dorosłym informacje o tym, w jaki sposób radzą sobie z trudnościami.

Pragniemy, żeby dzieci przychodziły do nas z radością i chętnie uczestniczyły w twórczych zajęciach.

Zapewniamy, że po przejściu przez próg przedszkola, na Państwa dzieci będą czekali cierpliwi, troskliwi nauczyciele, wspaniałe zabawki i bezpieczne przytulne wnętrza. Chcemy być miejscem, gdzie dzieci będą miały okazję rozwijać swoją osobowość, poszerzać wiedzę o świecie, beztrosko bawić się ze swoimi rówieśnikami.

W naszym przedszkolu rzetelnie przygotowujemy dzieci do startu w dorosłe życie. Dajemy im solidne wsparcie emocjonalne, budujemy poczucie ich własnej wartości oraz uczymy, jak twórczo rozwiązywać problemy. Nasi wychowankowie są wrażliwi na kulturę i sztukę oraz otaczający ich świat. Koncentrujemy się na budowaniu otwartości i akceptacji. Chcemy, by nasz absolwent, wyróżniał się nieszablonowym, kreatywnym myśleniem oraz otwartością na inne kultury.

W ramach czesnego oferujemy zajęcia językowe: angielski, niemiecki oraz francuski,  atrakcyjne zajęcia artystyczne, zajęcia sportowe, wsparcie logopedy i psychologa.

 

W przedszkolu Diuna Kids model dydaktyczno–wychowawczy opieramy na dwóch filarach:
  • Edukacji artystycznej – Przedszkole plastyczne na Ursynowie? Diuna Kids to świetny wybór! W naszym przedszkolu stawiamy na wszechstronny rozwój i naukę dzieci przez stymulację wszystkich zmysłów. Wpływa to na optymalny rozwój całego organizmu, stymulując rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Dowiedz się więcej.
  • Edukacji językowej – uczymy dzieci języków obcych przez zabawę i poznawanie różnych krajów. W programie m.in. zajęcia z native speakerem oraz drugi wybrany język. Dowiedz się więcej.

Kameralne grupy

Mała, optymalna liczba dzieci w grupie zapewnia im właściwy rozwój społeczny, możliwość nawiązania bliższych przyjaźni, indywidualne podejście nauczyciela do każdego dziecka oraz odpowiednie przygotowanie do szkoły. Co ważne, zwłaszcza w przypadku dzieci, które nie chodziły wcześniej do żłobka, kameralna grupa zmniejsza ryzyko częstych przeziębień, a jak wiadomo, dzieci są na nie szczególnie podatne podczas pierwszego kontaktu z rówieśnikami.

Podstawa programowa

Niektórym podręczniki kojarzą się wyłącznie ze szkołą, ale nawet najmłodsze przedszkolaki mają program, według którego się uczą, i pierwszy elementarz, z którego korzystają. W naszym przedszkolu pracujemy z podręcznikiem „Przygoda z uśmiechem” wydawnictwa WSiP.