fbpx
18 kwietnia 2018

Lekcje gry na pianinie z Kasią Kwiatkowską

Z wykształcenia jestem logopedą, jednak to muzyka i psychologia były zawsze w centrum moich zainteresowań. W Diuna Kids prowadzę zajęcia gry na pianinie, które łączą w sobie zabawę dźwiękiem, rytmami, ogólny rozwój muzyczny a także umiejętność koordynacji i podzielności uwagi. Podczas zajęć odkrywam przed dziećmi świat nut, bazując na własnych kompozycjach, znanych piosenkach dla dzieci oraz melodiach ludowych. W swojej pracy zachęcam dzieci do improwizacji, opowiadania muzyką. Praktyka już nieraz pokazała mi, że każde dziecko ma w sobie ukryty muzyczny potencjał, który może manifestować się u każdego w nieco inny sposób. Zwracam szczególną uwagę na różnorodność zadań. Lekcja pianina nie ogranicza się jedynie do grania, zachęcam dzieci do śpiewania, klaskania, a gdy
trzeba – nawet rysowania. Wszystkie te czynności uwrażliwiają na rytm, linię melodyczną, pobudzając dziecko do tworzenia własnych małych kompozycji i eksperymentowania z dźwiękami. Ważnym jest dla mnie, by podczas zabaw inhibicyjno-incytacyjnych, słuchowych i odtwórczych kształtować w najmłodszych ich osobisty stosunek do muzyki oraz dostarczać rozrywki i przyjemności.

Zajęcia dedykowane dla dzieci uczęszczających do przedszkola – zapisy i informacje szczegółowe bezpośrednio u nauczycieli.