fbpx
14 września 2018

Kadra

Marta Tarasiuk – dyrektor

Jestem arteterapeutką, trenerem umiejętności społecznych, artystą – plastykiem. Mam męża i dwóch synów oraz rudego kota.  Od wielu lat pracuję z dziećmi i daje mi to mnóstwo satysfakcji. Współpracowałam z centrum edukacji dziecięcej, gdzie prowadziłam  autorskie zajęcia ogólnorozwojowe dla niemowląt i małych dzieci, a także pracowałam jako wychowawca w świetlicy socjoterapeutycznej. Przez rok byłam “szalonym naukowcem” i bawiłam się z dziećmi w zajęcia z fizyki, chemii, biologii, przyrody. Mam na swoim koncie pracę jako wychowawca kolonijny, zrealizowałam szereg warsztatów integracyjnych, skierowanych do uczniów szkół podstawowych, w oparciu o metodę “Porozumienia bez przemocy”. W pracy z dziećmi stawiam przede wszystkim na pobudzanie kreatywności i na pracę własną młodego człowieka, chęć odkrywania, a przede wszystkim na edukację z wykorzystaniem sztuki. Chciałabym, aby dzieci po ukończeniu naszego przedszkola, miały wiarę we własne siły i możliwości oraz zbudowane solidne fundamenty poczucia własnej wartości, żeby były ciekawe świata, chętnie odkrywały nowe horyzonty nauki i sztuki i miały w sobie zaszczepione poszanowanie do natury.

 

Joanna Kaczorowska – nauczyciel

Ukończyłam studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej i Uniwersytet Warszawski, na kierunku pedagogika ze specjalnością wychowanie przedszkolne z edukacją wczesnoszkolną oraz terapia pedagogiczna. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi, a w swojej pracy stawiam na indywidualne podejście do dziecka, stosując nowoczesne metody łączące zabawę z nauką, pobudzające kreatywność dziecka.

 

 

 

Jaromiła Sulgostowska – nauczyciel

Jestem magistrem nauk o rodzinie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w ramach studiów ukończyłam Kurs Przygotowania Pedagogicznego.  Ukończyłam również Kurs Umiejętności Wychowawczych „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Od pięciu lat zajmuję się pracą z dziećmi. Jestem osobą ciekawą nowych rzeczy, wielbicielką książek i spacerów. W pracy z dziećmi szczególnie interesuje mnie praca w formie nauki poprzez zabawę i towarzyszenie dziecku w rozwoju. Duży nacisk przykładam na pracę zespołową.

 

 

Basia Wiraszka – instruktor zajęć gimnastycznych 

Jestem mamą trójki dzieci – dorosłych Kasi i Maćka oraz dziewięcioletniego Piotrka.
Prowadzę zajęcia gimnastyki korekcyjnej, rytmiki i fitnessu w przedszkolach na Ursynowie i Wilanowie. Mam przygotowanie pedagogiczne, jestem fizjoterapeutą, instruktorem aerobiku i muzykiem.
Moją największą radością w pracy zawodowej jest uśmiech dzieci, ich zaangażowanie i chęć do wspólnej zabaw.

 

 

 

Ewa Kociel – logopeda

Dbanie o prawidłowy rozwój mowy dzieci jest dla nas bardzo ważny. Na zajęciach logopedycznych skupiamy się na ćwiczeniach narządów aparatu artykulacyjnego, co jest podstawą do prawidłowej i wyraźnej mowy. Korygujemy również wady wymowy oraz dbamy o poprawność wypowiedzi dzieci. Rozwijamy słownictwo maluchów, poszerzamy rozumienie języka i nakłaniamy do częstego komunikowania swoich potrzeb. Uczymy argumentowania swojego zdania, opowiadania o minionym dniu. Zwracamy również uwagę na emocje, które niezmiennie towarzyszą nam w komunikacji. W tok zajęć wplatamy ćwiczenia koncentracji uwagi, ćwiczenia logicznego myślenia oraz ćwiczenia motoryki małej i dużej.

 

 

Małgorzata Serzysko – nauczyciel języka niemieckiego

Jestem nauczycielką i lektorką języka niemieckiego. Ukończyłam Uniwersyteckie Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz germanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się nauczaniem języków obcych w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Uwielbiam pracować z dziećmi i młodzieżą, bo motywują do działania i wymagają ode mnie dużej kreatywności. Zabawy z językiem niemieckim pozwalają wprowadzić dzieci w świat języka niemieckiego i kultury krajów niemieckojęzycznych oraz wspierają rozwój kompetencji językowej i międzykulturowej.

 

 

 

Katarzyna Zagajewska – nauczyciel języka angielskiego

Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego Uniwersytetu Warszawskiego, na kierunku filologia angielska, w specjalności – nauczanie języka angielskiego.

Podczas zajęć języka angielskiego realizuję autorski program opracowany na podstawie szkoleń i kilkuletniego doświadczenia w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Zajęcia prowadzę w oparciu o metody zapewniające dzieciom systematyczną naukę języka, skupiając się głownie na komunikacji, imersji oraz wspólnej zabawie. Podczas moich zajęć dzieciom cały czas towarzyszy język angielski, a także mnóstwo piosenek, ciekawe historyjki, różnorodne zabawy rozwijające wyobraźnię oraz wspomagające motorykę. W pracy z dziećmi ważne jest dla mnie stworzenie przyjaznej atmosfery, tak aby dzieci czuły się swobodnie i naturalnie.

 

 

Katarzyna Kwiatkowska – nauczyciel gry na pianinie

Z wykształcenia jestem logopedą, jednak to muzyka i psychologia były zawsze w centrum moich zainteresowań. W Diuna Kids prowadzę zajęcia gry na pianinie, które łączą w sobie zabawę dźwiękiem, rytmami, ogólny rozwój muzyczny a także umiejętność koordynacji i podzielności uwagi. Podczas zajęć odkrywam przed dziećmi świat nut, bazując na własnych kompozycjach, znanych piosenkach dla dzieci oraz melodiach ludowych. W swojej pracy zachęcam dzieci do improwizacji, opowiadania muzyką. Praktyka już nie raz pokazała mi, że każde dziecko ma w sobie ukryty muzyczny potencjał, który może manifestować się u każdego w nieco inny sposób.

 

 

Anna i Piotr Kolasa – właściciele

Oboje jesteśmy absolwentami geologii na Uniwersytecie Warszawskim. Ania studiowała ponadto geodezję na Politechnice Warszawskiej. Piotr uzyskał uprawnienia pedagogiczne do wykonywania zawodu nauczyciela na Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Pedagogiki), jest też po Zarządzaniu na UW. Dodatkowo Piotr jest licencjonowanym przez UEFA trenerem piłki nożnej. Uwielbiamy podróżować, widzieliśmy już kawał świata, z czego sporą część już z Matyldą, naszą córeczką. Jeśli tylko czas nam na to pozwala, uzupełniamy naszego bloga o podróżach: http://piawusa.blogspot.com/. I to pod tym linkiem właściwie możecie nas chyba najlepiej poznać.

Solidną biznesową podstawą przedsięwzięcia, do którego chcielibyśmy Was wraz z dziećmi zaprosić, jest założone przez nas w 2009 roku Biuro Tłumaczeń Diuna, które przebojem wdarło się do pierwszej 10 w Polsce. Nie zależy nam jednak wyłącznie na pomnażaniu zysku, oboje czujemy, że przyszedł czas na zmiany i chcemy zająć się czymś, co pozwoli nam połączyć dotychczasowe doświadczenia z miłością do dzieci i satysfakcją tworzenia czegoś dla nich. Stąd pomysł na nasze przedszkole językowe.

Więcej o naszej firmie przeczytacie na stronie Diuny, polecamy szczególnie
zakładkę O nas i galerię Zespół Diuny